Müslü değil canım Süslü-MaN

Geldi bahar ayaları

Gevşer gönül yayları

Kabak çiçeği gibi açılmış

Dinimin hatunları.”

Malumunuz yazın tüm ihtişamıyla fragmanı izlettirdiği bugünlerde, kış sezonuna ve kıyafetlerine veda ederek yaza hoş geldin telaşı  hepimizin evinde mevcut. Bir taraftan temizlikler yapılıyor kışlıklar bir kaç ay görüşmemek üzere hurçlara yükleniyor, diğer yandan yazlık kıyafetler aaa bak buyum da varmış, ay ne kadar özlemişim tepkileriyle kış uykularından uyandırılarak,büyük bir coşkuyla kucaklanıyor. Güzel, hoş ve yaşanılası bir durum.

Dışarıya da cıvıl cıvıl bir renk cümbüşü hakim. Rengarenk doğaya eşlik eden rengarenk insanlar. Gayet güzel bu konuda hiçbir şikayetim olamaz neden olsun ki? Peki ben neden şikayetçiyim? Süslüman ablalardan. Tesettür sadece bir tutam kılı kapatmaktan ibaret olsaydı eğer, hepimiz kazırdık saçları ohh serin serin dolanırdık ortada mis gibi, neden örtünmeyle uğraşalım ki?

Efendim sizde amann amma da yobazsınız! Bu zaman da kaldı mı böyle şeyler? Moda bu moda siz anlamazsınız tepkileri de yok mu ahh ahh!! Bu sıcakta tabi ki fakir kol giyilecek, bilekler çeşitli aksesuarlarla süslenerek sırf aksesuarlar görünsün diye sergilenecek. Kollar açılır da ayak bilekleri niye kusur kalsın, tabi ki onlarda yazın coşkusuna eşlik ederek kısa pantolonlarla  sergilenme zincirinin bir halkası olacak. Şallar dekolteyi kapatmayacak kadar kısa olacak ki, gerdan, ense artık Allah ne verdiyse görünecek. Pantolonlar mümkün oldukça dar, tunikler basen hatlarını sergileyecek kadar kısa olacak.

Hele her eşarpla beraber satıldığına artık kesin kanaat getirdiğim güneş gözlüklerinin de mutlaka ama mutlaka baş örtüsünün üstüne takılması olayı yok mu,bu konuda da oldukça cahil kalmışım. Meğerse işin racanu buymuş. Çünkü moda böyle emreder. Ama güzel ablam, güneşin ışınlarına maruz kalan gariban gözlerini kısmandan dolayı kenarlarındaki  kaz ayakların kulaklarına ulaştı eee o ne olacak? Yahu moda dedik yaa! Pardon yine cahilliğim işte…

Moda kanunları kesin hükümlerle uygulanmayı emreder anladım. Ama  Allah’ın kanunları ne olacak? Hangi ömür vaktinde uygulamayı düşünüyorsun? Sergilemeye değer güzelliğin kalmadığı vakitte mi? Eller bir buruşsun, ayaklar tökezlemeye başlasın bende kapatırım o zaman mı diyorsun. Bende öyle düşünmüştüm.

Süslüman ablalarım; Allah yazın açılın kışın zaten kapatırsın diye bir ayet indirmedi. Başınızda taşıdığınız da sadece bir tekstil malzemesinden ibaret değildir, Allah’ın ayetidir. Müslüman gibi görünmek istiyorsanız Müslüman gibi görünün, Bu şekilde görüntüleriniz tesettürlü olmayan hanım kardeşlerimizden daha fazla dikkat çekiyor ve  görüntünüzle koskoca bir kesim (Müslümanlar)  zan altında kalıyor. Modern İslam, modern Müslüman diye bir şey yoktur. İslam zamana ayak uydurmaz, zaman İslama ayak uydurur! Zira Allah; örtüyle süslenin demedi, süslerinizi örtün dedi NOKTA.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.