Size cahil kadın profilinden bahsedeyim mi?

Erkek çocuk doğuramadığı için kendini her daim ezik ve yetersiz hisseden,( ki bunun kendi bedeni ile alakalı olmadığını bilmemesi başlı başına ayrıca bir cehalet) ve bu uğurda sağlığını hiçe sayarak nihayetin de erkek annesi olma şerefine nail olduktan sonra, adeta valide sultan edasıyla erkek çocuklarının egosunu büyüten. Hayatlarında anneleri olmadığı vakit hiçbir şey yapamayacağını düşünen kendine öz güveni sıfır yetiştirilmiş bireylerin mimarıdır bu tür kadınlar.
Daha sonra evlendirdikleri veliahtlarını kendi eşlerinden kıskanma sürecine girerler.Bir kadına bağımlı olmadan yaşamayı bilmeyen bu veliahtlar, bu defa bu yeni kadının sancağı altına sığınırlar.
Elindeki saltanatı kaybeden valide sultan, bu defa dünyada eşinin bulunmadığına inandırarak büyüttüğü yegane varlığı olan erkek evladına düşman olur.En başından beri önemsiz olan kız evladına yönelir. Onun çocukları daha kiymetli olur.Anneanne olmak babaanne olmaktan daha mühimdir.Çünkü diğer çocuklar düşman saflarına aittir.Bu zihniyetle yaklaştığı çocuk, tabiki babaanneyi sevmeyecektir.
Suçu kendilerinde aramayıp, iki arada bir derede hiçbir samimiyetimiz olmadığı ve yaş aralığımız arasında da ucurum olduğu halde gelinlerinden şikayet eden kadınlardan nefret ediyorum.
Evvela herkes kendini yoklayacak.Kadın kendini yetiştirecek bunun başka çaresi yok.Çünkü kadın evlat değil toplum yetiştirir. Yok illa cahalet ısrarı varsa lütfen kendinizi kısırlaştırın.!!!Topluma verdiğiniz rahatsızlıktan ziyadesiyle üzgünüm.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.